Sürekli Eğitim Uygulama ve Araştırma Merkezi

Profesyonel Aşçılık Eğitimi

İGÜ-SEM Profesyonel Aşçılık Eğitimi

aşçılıkgörsel

İGÜ-SEM BÜNYESİNDE PROFESYONEL AŞÇILIK EĞİTİMİ AÇILACAKTIR. 

Eğitim Başlangıç: 2 Mart 2019

Eğitimin Amacı:


İGÜ Mutfak Bilimleri Akademisi olarak bu işin eğitimini hakkıyla verebilecek konusunda uzman ve uluslararası ödüllü 18 profesyonel şefin ile bir eğitim planlaması yaptık. Türkiye’deki mevcut eğitim düzeninin açıklarını ve gerçek sektörle verilen eğitimin arasındaki uçurumu kapatmak istedik ve aynı zamandan uzun zamandır televizyon ve yayın organlarında gösterilen chefliğin aslında işi tam yansıtmadığını ve gerçek hayatta ve dünyada aslında olmayan bir algı yarattığını gördük. Türkiye’de ve dünyada daha önce hiçbir eşi benzeri olmayan bir eğitim planlaması yaptık. Her hafta işin bir saat bilimsel gözle anlatıldığı arkasından cheflerimizin uygulamalı eğitim verecekleri eğitim, adaylara yemek yapmayı değil yemeklere hükmetmeyi bu işin arkasında yatan püf noktaları öğretmeyi amaçlıyoruz. Aynı zamanda eğitimimizin bir diğer özelliği de hem İngilizce hem de Türkçe olarak verilebilecek olmasıdır. Bu sayede yurt dışından katılım gösterecek adaylara da Türk mutfakları ve yemeklerini akademik bir gözle öğretmeyi amaçlıyoruz.

Uzman Eğitmen kadromuzda ;
Aşkın Siyamoğlu, Emrah Altundağ, Erkan Kıyıcıoğlu, Feyzullah Aksoy, İ. Levent Demirçakmak, İsmail Geyik, Kemal Can Yurttaş, Meryem Merve Beykoz, Özgür Üstün, Şenol Türkoğlu, Tayfun Karayel, Tolgahan Tabak, Tuncay Çetin, Yusuf Can Demirses, Yusuf Kızılırmak, Yüksel Güllü, Ziya Çıkrıkçı İstanbul Gelişim Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezi bünyesinde planlanan Mutfak Bilimleri Akademisi’nde eğitim verecek ödüllü şefler arasında yer alıyor.

Bilgi ve kayıt için:

sem@gelisim.edu.tr

02124227000/119-160

Facebook, Twitter, Instagram : @gelisimsem

**Eğitim sonunda katılımcılara Üniversitemiz Sürekli Eğitim Merkezi tarafından YÖK onaylı eğitim sertifikası verilecektir.