Sürekli Eğitim Uygulama ve Araştırma Merkezi

Bilirkişilik Temel Eğitimini tamamlayan kursiyerler eğitim sonunda sertifikalarını aldı

İstanbul Gelişim Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezi (İGÜSEM) tarafından gerçekleştirilen "Bilirkişilik Temel Eğitimi" tamamlandı. Kursiyerler eğitim sonunda sertifikalarını aldı.

İGÜ Bilirkişilik Eğitimi Temmuz2019

 
27-28 Temmuz 3-4 Ağustos tarihlerinde Prof. Dr. Aydın Başbuğ koordinatörlüğünde Doç. Dr. Nazmi Ocak'ın da eğitmen olarak yer aldığı Bilirkişilik Temel Eğitimini tamamlayan kursiyerler eğitim sonunda sertifikalarını aldı.
 
Sürekli Eğitim Merkezi (İGÜSEM) bünyesinde gerçekleştirilen eğitim 18 saat teorik, 6 saat uygulama olmak üzere toplam 24 saat sürerek 4 günde tamamlandı. Eğitimde kursiyerlere yargılama hukukuna ilişkin ilkeler ve ispat hukukuna ilişkin temel kavramlar, bilirkişinin nitelikleri, ödevleri ve etik ilkeler, bilirkişinin denetimi ve sorumluluğu, bilirkişi incelemesinin yapılması ve uygulama konularında eğitimler verildi. Eğitim sonunda kursiyerlere sertifikaları teslim edilerek hatıra fotoğrafı çekildi. 
 
İstanbul Gelişim Üniversitesi, 6754 sayılı Bilirkişilik Kanununun 6. maddesi ile Yönetmeliğin 33. maddesi gereğince Adalet Bakanlığı Hukuk İşleri Genel Müdürlüğü Bilirkişilik Daire Başkanlığı'nın 08/11/2017 tarihinde verdiği onay ile "Bilirkişilik Temel Eğitimi"ni vermek üzere yetkilendirilmiştir. Bu kapsamda merkezimiz Bilirkişilik Temel Eğitimini periyodik süreçlerde vermeye devam edecektir.